Категориялар бўйича (1)
Теглар бўйича
Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан АҚШга борадиЎзбекистон президенти АҚШ президенти Дональд Трампнинг таклифига биноан 17-19 февраль кунлари амалий ташриф билан Вашингтон шаҳрида бўлади. Давлат раҳбари Матбуот хизмати ташриф дастурини эълон қилди.
Сиёсат Бугун, 08:23 -
Ўзбекистон ва Туркия қандай ҳужжатлар имзолади - рўйхатИмзоланган ҳужжатлар тўпламига ҳарбий тиббиёт, таълим, транспорт, тоғ-кон саноати, радиациядан ҳимоя, ядровий хавфсизлик ва бошқа соҳалардаги битимлар киради.
Сиёсат 29 январ 23:23 -
Анқарада Шавкат Мирзиёевни расмий кутиб олиш маросими бўлди - фотоТуркияда давлат раҳбарларининг тор доирадаги музокаралари бошланди. Учрашув давомида бир қатор масалаларни муҳокама қилиш режалаштирилган.
Сиёсат 29 январ 19:26 -
Шавкат Мирзиёев Режеп Таййип Эрдоғаннинг таклифига кўра Туркияга жўнаб кетдиАнқара шаҳрида Ўзбекистон ва Туркия етакчилари олий даражадаги Стратегик ҳамкорлик кенгашининг тўртинчи йиғилишини ўтказадилар.
Сиёсат 29 январ 12:39 -
Шавкат Мирзиёев Туркияга расмий ташриф билан борадиТашриф давомида президент Стратегик ҳамкорлик кенгаши йиғилишида ва қатор гуманитар тадбирларда иштирок этиши режалаштирилган.
Сиёсат 28 январ 18:53 -
Ўзбекистон президенти ва "Росатом" раҳбари АЭС қурилиши бўйича ишларнинг боришини муҳокама қилдиларТомонлар, шунингдек, тинч атом соҳасида ҳамкорликни кенгайтириш, қишлоқ хўжалиги ва тиббиётда ядро технологияларини қўллаш соҳасида ҳамкорликни ривожлантиришга келишиб олдилар.
Сиёсат 27 январ 19:53 -
Ўзбекистон Россия ҳудудида ўз фуқароларининг ҳуқуқларини ҳимоя қилишни таъминлашни талаб қилдиЎзбекистон ТИВда Россия элчиси билан учрашув бўлиб ўтди, унда Россия Федерациясида ишлаётган Ўзбекистон фуқароларининг ҳуқуқлари ва қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш масалалари муҳокама қилинди.