У фуқаронинг солиқдан 150 млн сўм қарздорлигини суд органларидаги танишлари орқали бартараф қилиб беришни ваъда қилган.
Муаллифларнинг мақолалари
«Биринчи аёлим уй учун, иккинчиси – ўзим учун»: Ўзбекистондаги кўпхотинлик муаммоси
Ўзбекистонда кўпхотинлик расман тақиқланган. Лекин айрим фуқаролар бундай никоҳларни қўллаб-қувватлаб, турли эълон ва видеолар билан ижтимоий тармоқларда тарғиб ҳам қилишмоқда. Мақоламизда ушбу мавзу ҳақида батафсил айтиб берамиз.
«Мен ҳали бола эдим»: Ўзбекистондаги эрта никоҳлар муаммоси
Ўзбекистонда ҳали ҳам болалар никоҳи ва мажбурий никоҳлар тузилмоқда. Қизлар мактабда ўқишни орзу қилишади, лекин бунинг ўрнига улар болаликдан маҳрум қилиниб, 18 ёшгача бўлган вақтда турмушга чиқишга мажбурланишмоқда.
Ўзбекистонда иккинчи фуқароликка эга бўлиш мумкинми
Бошқа давлатларда яшовчи кўплаб ўзбекистонликлар иккинчи фуқароликка эга, лекин турли сабабларга кўра улар буни яширишади. Ўзбекистонда иккинчи фуқароликка рухсат берилганми, бу ҳақида Ўзбекистондаги давлат органларига хабар бериш керакми ва агар одам ватанига қайтмоқчи бўлса, фуқароликни қандай тиклаш мумкинлиги ҳақида айтиб берамиз.
Шавкат Мирзиёев 29 март куни Қозоғистонга боради
Қозоғистон президенти Қасим-Жомарт Тоқаевнинг таклифига биноан Шавкат Мирзиёев амалий ташриф билан Олмаота шаҳрида бўлади.
Ўзбекистонда дам олиш кунлари иссиқ ва қуруқ об-ҳаво кутилмоқда
Айрим ҳудудларда шу кунларда ҳаво ҳарорати +26 даражагача кўтарилади.
Таиландда кучли зилзила содир бўлди, кўп қаватли бинолар вайрон бўлди
Сейсмологик ҳодиса магнитудаси 7,7 баллни ташкил этган ва силкинишлар тахминан беш дақиқа давомида сезилган.
"Свет" ва газ нархларининг ошиши 1 майга қадар кечиктирилди
Янги тарифлар аввал режалаштирилгани каби 1 апрелдан эмас, 1 майдан кучга киради.
“Гулистон-Тошкент-Чиноркент” йўналишида поезд қатнови йўлга қўйилди
Энди Гулистон шаҳридан Тошкент вилоятининг Бўстонлик туманидаги Чиноркент бекатигача тез юрар электропоезд қатнайди.