Тошкентда ипотека кредитининг энг юқори миқдори 480 млн сўмгача ошириладиЖорий йилги ипотека дастурида 23 трлн сўм молиялаштириш ва ипотека кредитларининг максимал миқдорини ошириш кўзда тутилган.
Жамият Бугун, 14:26 -
Интернетда Mobiuz бузиб кирилгани ва мижозлар маълумотлари сизиб чиққани ҳақида маълумот тарқалдиКомпания ушбу хабарларга изоҳ бериб, ҳодиса синчковлик билан ўрганилаётганини маълум қилди.
Жамият Бугун, 14:09 -
Ўзбекистонда электромобиллар сотиб олиш ва улардан фойдаланиш учун имтиёзлар жорий этиладиПрезидент фармонига мувофиқ, мамлакатда экологик тоза транспортдан фойдаланишни кенгайтириш дастури амалга оширилади.
Жамият Бугун, 13:43 -
2026 йил учун закот, фитр садақаси ва фидя миқдорлари эълон қилиндиЎзбекистон мусулмонлари идораси Фатво марказининг милодий 2026 / ҳижрий 1447 йилги Рамазон ойи учун закот, фитр садақа ва фидя миқдори бўйича қарори қабул қилинди.