Асосий мақсад — ҳозироқ тадбиркорларга амалда ёрдам кўрсатиш. Компаниялар кичик ва ўрта бизнес учун барқарор ва иқтисодий жиҳатдан фойдали эквайринг моделини яратиш мақсадида ўз манбаларини бирлаштиришди.
Эквайринг тармоғи бозорга сармоя сифатида
Ҳар қандай бизнесни бошлаш ёки кенгайтириш юқори инфратузилма харажатлари билан боғлиқ. Тўловларни қабул қилиш учун қурилмаларни харид қилишда тадбиркорлар кўпинча қийинчиликларга дуч келишади. CDTI бозорга нафақат ечимлар таъминотчиси, балки бутун мамлакат бўйлаб эквайринг тармоғини ривожлантиришга тайёр тизимли инфратузилма ўйинчиси сифатида киради.
Қўшма дастур доирасида замонавий «3 таси 1 да» P10 POS-терминалининг нархи 990 000 сўм этиб белгиланди. Бу бозор демпинги ёки бир марталик маркетинг акцияси эмас. Бундай имконият фақат CDTI ва Uzcard компанияларининг манбалари ва малакалари бирлаштирилиши орқали ҳақиқатга айланди. Аслида, бу ҳамкорларнинг кичик ва ўрта бизнесга бевосита инвестицияси ҳисобланади: компаниялар тадбиркорнинг бошланғич молиявий юкини минимал даражада сақлаш учун эквайринг моделини шакллантириш мақсадида онгли равишда ускуналар нархини субсидиялаштирмоқда.
Бизнесни бошлаш учун шаффоф шартлар
«Қулай терминал» — бу мажмуавий «тайёр ечим», у илк кунларданоқ қонунчилик талабларига тўлиқ мувофиқликни таъминлайди.
Уланиш учун бир марталик тўлов нархи 1 690 400 сўм ва бу акцияда иштирок этишнинг мажбурий шарти саналади. Нархга қуйидагилар киради:
• Қурилманинг имтиёзли нархи (990 000 сўм);
• 3 ой олдиндан тўланган «Старт» тарифи;
• Онлайн-НКМни тўлиқ созлаш;
• Бепул рўйхатдан ўтиш ва Uzcard процессингига уланиш.
Тўплам шундай тузилганки, тадбиркор фаолиятнинг биринчи ойлариданоқ барча турдаги тўловлар қабулини кутилмаган харажатларсиз ишга тушира олади.
Йўл харитаси амалда: қатъий лимитлар
«Қулай терминал» дастурининг ишга туширилиши Uzcard билан маъқулланган йўл харитасида илк қадам бўлиб хизмат қилади. Компанияларнинг тасдиқлашича, стратегик режаларни тузишдан уларни бозорда татбиқ этишгача атиги бир неча кун етарли.
Бироқ, ушбу ташаббуснинг аниқ белгиланган чегараси бор. Бозорда эквайринг тармоғини кенгайтириш бўйича биринчи босқич учун роппа-роса 3000 дона POS-терминал ажратилган. Ушбу чекланган миқдор талабларни тезкор қондириш ва ҳар бир иштирокчи учун кафолатланган сервис хизматини таъминлаш учун кўзда тутилган.
Дастур аллақачон ишга туширилган ҳамда кичик бизнес томонидан талабнинг юқорилиги таклиф қилинаётган шартларнинг долзарблигини исботлайди. 3000 та терминал миқдори ҳисобга олинса, ажратилган қурилмалар ҳозирданоқ тадбиркорлар томонидан фаол банд қилинмоқда.
Махсус нархдаги терминаллар сони қатъий чекланган. Бизнесингиз учун имтиёзли уланиш шартларини қўлга киритиш учун сайтда ариза қолдиринг.