Ўзбекистон ТИВ раҳбари Арманистоннинг янги элчиси Георгий Кочаряндан ишонч ёрлиқлари нусхаларини қабул қилди
Георгий Кочарян жорий йил январь ойида Ўзбекистондаги дипломатик миссия раҳбари этиб тайинланган эди.
237
Бугун, 16 февраль куни Бахтиёр Саидов Ўзбекистон ташқи ишлар вазири Арманистоннинг янги элчиси Георгий Кочарян билан учрашув ўтказди ва унинг ишонч ёрлиқлари нусхаларини қабул қилди. Бу ҳақда вазир ўзининг Telegram-каналида маълум қилди.
Сегодня, 16 февраля, министр иностранных дел Узбекистана провел встречу с новым послом Армении Георгием Кочаряном и принял копии его верительных грамот. Об этом Бахтиёр Саидов сообщил в своём Telegram-канале.
Напомним, Георгий Кочарян был назначен послом Армении в Узбекистане с резиденцией в Ереване в конце января этого года. На данном посту он сменил Арама Григоряна, возглавлявшего дипмиссию в Узбекистане с 2019 года.
Учрашув давомида ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада кенгайтириш истиқболлари муҳокама қилинди. ТИВ раҳбари ҳамкорликни янада ривожлантириш учун катта салоҳиятга эга кўплаб йўналишлар мавжудлигини таъкидлади.
Эслатиб ўтамиз, Георгий Кочарян жорий йил январь ойи охирида қароргоҳи Ереван шаҳрида жойлашган ҳолда Арманистоннинг Ўзбекистондаги элчиси этиб тайинланган эди. Ушбу лавозимда у 2019 йилдан буён дипломатик миссияга раҳбарлик қилиб келган Арам Григорян ўрнини эгаллади.